středa 7. prosince 2011

Český rozhlas .:. Čajovna a povídání o dětské knize

Jedna spřízněná internetová duše (děkuji Kateřino) mě upozornila na zítřejší rozhlasový pořad na rádiu Český rozhlas 3 - Vltava (http://www.rozhlas.cz/cajovna/aktualne/_zprava/co-nectou-dnesni-deti--982555), který se bude točit kolem dětské knihy:

z webu rozhlasu:  "Ve čtvrtečním vydání Čajovny se zaměříme na knihy pro malé čtenáře. Pro literaturu obecně je předvánoční období klíčové a také dětské čtivo, leckde doplněné o hračky a jiné zábavné předměty, je v některých obchodech zcela nepřehlédnutelné. Vedle stálic typu Krtek nebo Děti z Bullerbynu jsou k mání i zcela mimořádné počiny, někdy až umělecky laděné s velmi netradičním obrazovým doprovodem.


Moderátorka Kateřina Rathouská si do diskuse pozvala zástupce zcela odlišných subjektů. Za malé nakladatele přijde Tereza Horváthová z Baobabu. „Věnujeme se vydávání původních textů a zajímavých překladů. Spolupracujeme s nastupující generací výtvarníků. Organizujeme a iniciujeme menší kulturní akce zaměřené na propagaci nekomerční literatury a divadla, pořádáme literární čtení a výstavy,“ píše se na webových stránkách baobab-books.net

Za velké domy dorazí programový ředitel beletristických nakladatelství společnosti Albatros Media Ondřej Müller. Společně s nimi usedne za jeden stůl také Joachim Dvořák z Labyrintu, který se orientuje na dospělé publikum, svou edicí Raketa se však snaží oslovit „děti chytrých rodičů“. Mezi autory tu dominuje Petr Sís s ilustrovanými knížkami Zeď / Jak jsem vyrůstal za železnou oponou, Strom života nebo Ptačí sněm.


V debatě budeme hledat mimo jiné odpovědi na otázky, co dnes děti zajímá, jaká témata na trhu podle názoru hostů chybí, po čem nejčastěji v knihkupectvích sahají matky a otcové a co vybírají pro své potomky, které tituly se zaplatí samy a které je třeba podpořit dotací, pokusíme se také porovnat situaci v České republice se zahraničím a připomeneme zvýšení DPH s jeho možnými důsledky."

Takže když budete mít zítra (čtvrtek 8.12)  v 19.00 čas, tak si k tomu brouzdání Internetem pustěte rádio a poslouchejte.
A když to nestihnete, tak po pár dnech bývají na http://www.rozhlas.cz/cajovna/portal/ umístěny záznamy pořadů.
Hezký večer ;-)

Žádné komentáře: